Ana Sayfa / Adadan Haberler / Haluk Şahin’den “Güzel Mavrella”

Haluk Şahin’den “Güzel Mavrella”

Gazeteci, televizyoncu ve akademisyen olarak da tanınan Haluk Şahin 1988 yılından bu yana yerli ve yabancı gazete ile dergilerde ada üzerine pek çok yazı yazmış, adanın sıradan bir yer olmadığını, özellikle bağlarıyla özenle korunması gerektiğini savunmuştur. “Güzel Mavrella” da bu asmanın son salkımıdır! “Bozcaada Mendirek” etiketiyle okuyucusuyla buluşacak “Güzel Mavrella” romanı salgını odağına taşıyan ilk kitaplardan biri olarak göze çarpıyor.

NASIL EDİNEBİLİRİZ?
Haluk Şahin tarafından kaleme alınan “Güzel Mavrella” kitabımız yakında tüm Türkiye’de satışta olacak. Kitabevleri ve internet kitapçılarında bulmanız mümkün. Fakat imzalı olarak “ön sipariş” ile indirimli olarak edinmek isterseniz Bozcaada’da teslim edebiliriz. İsterseniz kargoyla gönderim yapabiliriz. www.egebakkaliyesi.com sitesinden sipariş oluşturabilirsiniz. Aşağıda kitaba dair “Konu” ve “Kitap Arkası” yazılarından özet bir bilgi de edinebilirsiniz. Toplu alımlarla bu değerli eserden edinebilir, misafirlerinize, dostlarınıza hediye edebilirsiniz. Kitabımızın fiyatı 20TL’dir.

KISACA KONUSU: TÜM YOLLAR BAĞLARA ÇIKAR
Bozcaada’ya koronavirüslü iki Çinli turistin geldiğini, apar topar bir ambulans ile pandemi hastanesine kaldırıldığını, adada bir panik havası estiğini, feribot seferlerinin iptal edildiğini ve adanın karantinaya alındığını düşünün. Sonrasında adanın denizi, bağı, insanlarıyla sayfalarda kaybolup gidin.

Haluk Şahin, yeni romanında tüm dünyayı diken üstünde yaşamaya sevk eden bir virüsün adada yaşattığı hisleri, Erkan ve Jülide’nin ilişkilerine, karşı komşumuz Midilli’deki mültecilerin yaşamına dokunarak satırlarına taşıyor. Kurgusal akışın yanı sıra esinlenilen karakterler, gerçek insanlar ve adalıların bizzat yaşadığı büyülü doğa gerçekliğini aktaran betimlemelerle bezeli bu hibrit roman yaşanmakta olanı anlatan bir fotoğraf karesi adeta.

Gazeteci Erkan, Oya hanım, Ahmet bey, Gaffur baba, Tufan reis, Kosta, Apostol ve dahasının bir ada etrafında kesişen hikâyesi bu kitapla vücut buluyor.

KİTAP ARKASINDAN: BÖYLE DE OLABİLİRDİ
“Ada” romanı 2017’de Mendirek dergisi tarafından “Yılın Kitabı” seçilen, Homeros Ödüllü yazar Haluk Şahin bu kez de adada koronavirüs pandemisini anlatıyor. Hiç umulmadık bir anda ilan edilen karantina tüm adalıları kendileri, yaşam, dünya ve adanın geleceği konusunda hesaplaşmaya zorluyor.

“Güzel Mavrella” haber, yorum, söylenti, gerçek, uyduru ve imgelemin bir arada bulunduğu bir hibrit romandır. 2020 ilkbaharında, “Böyle oldu” demiyor, “Böyle de olabilirdi” diyor: Çünkü ada bir miniEVrendir, her şey oraya sığar.

Ve orada bütün yollar bağlara çıkar.

Kitaptan imzalı sipariş etmek istiyorsanız www.egebakkaliyesi.com sitesinden sipariş oluşturabilirsiniz.

Hakkında admin

Bunu Okumaya Ne Dersin?

Köfteci Lütfü amca

Lütfü Yetiş 79 yaşında. 1966’da Burhaniye’den Bozcaada’ya gelmiş. O yıllarda bir süre gazino işletmiş. Gazinoya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir