Ana Sayfa / Mekân Tanıtımları / ‘Madam Antula Restoran’ dikkat çekiyor

‘Madam Antula Restoran’ dikkat çekiyor

Adanın tanınmış simalarından Handan ve Ayhan Ermiş’in oğulları Batu Ermiş’in özel bir konseptle hayata geçirdiği “Madam Antula” 2022 yılında açıldı. Yerellikten uzaklaşmadan Avrupa’dan da esinlenen mutfağıyla misafirlerine farklı bir tercih sunan Madam Antula ada merkezinde ama bir o kadar da yıldızlara yakın konumuyla dikkat çekiyor.

Denizci bir ailenin son kuşak temcilcilerinden Batu Ermiş birinci yılın sonunda Madam Antula’yı özenli, dikkat çeken, mutfağı ve konsepti ile ön plana çıkan bir mekân haline getirmeyi başardı. Aslında kendisi gemilerde uzun yol kaptanı. Ama adada bir tabir vardır, “ada çeker” derler. Batu’yu da ada çekmiş ve kaptanlığı bırakarak çok istediği restoran deneyimini gerçekleştirmek üzere adasına dönmüş. Hem de sıradan bir restoran değil de ‘fine dining’ kulvarında bir yol çizmiş kendine ve çıtayı biraz yükseklere çıkarmış.

Batu Ermiş’in babası Ayhan Kaptan, adanın efsane kaptanlarından. Yıllarca ada ve ana kara arasındaki feribotta bir yandan kaptanlık yaparken bir yandan da adanın balığının bol olduğu o güzel senelerde balıkçılık yapmış, tıpkı babası Baki Ermiş gibi. Baki Amca da adanın en önemli balıkçılarından ve denizcilerinden. Bir tarafı Yakar Kaptanlara dayanıyor ailenin. Denizle haşır neşirlik doğalarında var. Annesi Handan Hanım, işlettikleri otelin neredeyse tüm dekorasyonunu yönlendirecek kadar sanata düşkün ve takip ediyor. Handan Hanım’ın babası da adanın en eski lokantacılarından “Hafız” lakaplı Nihat Şenoğul. Batu Ermiş’in denize ve mutfağa düşkünlüğünü dedelerine bakarak anlamak çok da güç olmasa gerek.

Modern ve farklı bir mutfağı var Madam Antula’nın. Aynı zamanda yerellikle de iç içe. Deniz mahsülleri yerine kırmızı eti menüsüne koymayı tercih etmişler. Zira adada yazın çıkan deniz ürünlerinin çok özellikli olmadığını, çıkan balığın da çok pahalı olduğunu belirtiyor Batu Ermiş. Bu sebeple et ağırlıklı bir menü oluşturmuşlar ekibiyle birlikte.

Bu menü oluşurken kendi bahçelerindeki sebzeler hem soslarda, hem de ana yemeklerde ana unsuru oluşturuyor. Mezelerde Akdeniz esintisi de var, bizzat adanın kendisi de. Ada sütlerinden kendi peynirlerini mayalayıp, 12 ay mekâna dair üretmeye devam ediyorlar ekipçe. Madam Antula, adaya gelip deniz mahsülleri yerine farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için şık bir tercih.

Madam Antula ismi ise adanın en sevilen simalarından Antula Arvanitoğlu’na bir saygı ifadesi taşıyor. Yıllar önce aile bir otel inşa ediyor fakat Handan Hanım otellerine isim bulmakta zorluk çekiyor. O zaman Antula Hanım’a da fikrini soruyor. Gece rüyasında otelin ismini gören Antula Hanım sabah uyandığında ilk iş olarak Handan Hanım’ı arıyor ve ismi buldum diyor: “Panorama”. İşte restoranlarının hemen yanı başındaki, neredeyse 360 derece adayı gören bu otelin ‘isim annesi’ de olan Antula Hanım’ın da izniyle bu özel, şık, göz kamaştıran restoranın adı Madam Antula oluvermiş. Antula Hanım mekânı bizzat gezmiş, çok beğenmiş ve eski dostlarıyla gururlanmış.

Madam Antula, Gazi Lisesi’nin hemen yanı başında, Bozcaada Kalesi ve yeldeğirmenleri manzarasıyla, yıldızların altında, beş yıldızlı yemekleriyle misafirlerini bekliyor.

 

Madam Antula

Alaybey Mah. Doğan Öz Cad. Değirmenler Sk. 17680 Bozcaada/Çanakkale

Rezervasyon: 0542 796 3636 / 0543 231 80 20

https://www.instagram.com/madamantula/

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir